Fotografia w czasie epidemi i pierwsze wrażenia z korzystania z obiektywu Samyang100 mm f2.8 ED UMC MAKRO

kw. 7, 2020

Obiektyw Samyang 100 mm f2.8 ED UMC MAKRO

Witam w świecie mojej Makro Fotografii.

Dziś prezentuje pierwsze wrażenia z korzystania z manualnego obiektywu Samyang 100 mm f2.8 ED UMC MACRO w połączeniu z Body Nikon D3300 z matrycą APS-C.

Spacer z aparatem nieopodal domu w czasie gdy epidemia korona wirusa sprawia że nasze swobody są ograniczane, pozwala trochę odciąć się od natłoku informacji i sianej dookoła paniki.

Na szczęście tematy do zdjęć makro można powiedzieć że otaczają nas na wyciągnięcie ręki, niedaleko musiałem odejść by znaleźć pierwsze oznaki wiosny w postaci Krokusów.

Zdjęcie nr 1.

Zdjęcie zostało wykonane około godziny 14 popołudniu w słonecznej pogodzie. Poniżej zdjęcie w formacie FINE prosto z puszki bez żadnej dodatkowej obróbki.

Krokus - Zakopane - Lipki - Fotografia Makro1/400 s f/8 100 mm ISO 100

Fotografię Makro możemy również z powodzeniem wykonywać w warunkach domowych.

Zdjęcie nr 2.

Zdjęcie dekielka od obiektywu wykonane na balkonie z wykorzystaniem światła dziennego poddane obróbce graficznej w programie PhotoScape X.

Obiektyw Samyang 100 mm f2.8 ED UMC MAKRO1/500 s f/8 100 mm ISO 400

Zdjęcie nr 3.

Zdjęcie kropel wody na desce od podłogi balkonowej plus obróbka w PhotoScape X.

Makro - Fotografia Zakopane1/500 s f/4,5 100 mm ISO 400

Zdjęcie nr 4.

Zdjęcie piany i zabawa w obróbkę z PhotoScape X. Zdjęcie wykonałem na statywie. Starałem się by przybrało wymiar nie realistyczny.

Piana Makro Fotografia - Brychcyphoto Zakopane1/60 s f/4,5 100 mm ISO 100

Zdjęcie nr 5.

Zdjęcie wykonane na balkonie. Plik FINE bez dodatkowej obróbki.

1/200 s f/4 100 mm ISO 100

Podsumowanie: W moim odczuciu Obiektyw Samyang 100 mm f2.8 ED UMC MACRO świetnie sprawdza się w fotografi makro ale również można wykorzystać go przy fotografii portretowej. Manualne ostrzenie nie jest dla mnie żadnym problemem szczególnie w ujęciach makro, pierścień obiektywu chodzi płynie z delikatnym oporem i jego skala jest dość szeroka dzięki czemu możemy precyzyjnie ustawić ostrość na punkt tematu na którym właśnie nam zależy. Zastosowanie przez Koreańskiego producenta dziewięcio-listkowej przysłony przyczynia się zdecydowanie do korzystnego rozmycia tła efektu bokeh, przynajmiej mi bardzo się podoba.

Z obiektywu korzystam w połączeniu z body Nikon D3300 z matrycą APS-C co sprawia że uzyskuje na zdjęciach węższy kadr niż uzyskał bym z matrycą pełno-klatkową. Powyższy zestaw śmiało mogę polecić osobą chcącym rozpocząć ciekawa przygodę z Makro.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów i obserwowania mojego profilu w serwisie Instagram @brychcy_photo.